display result search
منو
رمز پیشرفت وحدت و همگرایی بر محور ولایت

رمز پیشرفت وحدت و همگرایی بر محور ولایت

  • 1 تعداد قطعات
  • 57 دقیقه مدت قطعه
  • 36 دریافت شده
سخنرانی از حجت الاسلام محمدباقر فرزانه با موضوع «رمز پیشرفت وحدت و همگرایی بر محور ولایت»، سال 1400

صراط مستقیم یعنی راهی که ما را به بهشت می‌رساند و تنها اولیاء الهی هستند که می‌توانند این راه را به ما نشان دهند.
امام خمینی(ره) انسانی وارسته و عارفی واصل بودند که در جریان انقلاب 57 صراط مستقیم را نه تنها به مردم ایران بلکه به همه بشریت معرفی کرد.
انسان وقتی صراط مستقیم را شناخت باید آن را انتخاب کند و در آن مسیر که مسیر حق است گام بردارد. امام خمینی(ره) با پیروزی انقلاب زمینه حرکت در مسیر صراط مستقیم را برای مردم فراهم کرد.
اولین راه شناخت صراط مستقیم عقل است. کسی که از عقل سلیم برخوردار باشد، صراط مستقیم را از راه ناحق به خوبی تشخیص می‌دهد و در این مسیر گام بر می‌دارد.
دومین راه شناخت حق را وحی الهی است. خداوند صراط مستقیم را در کتاب آسمانی به انسان‌ها معرفی کرده است و عنصر صراط مستقیم را پیروی از دستورات دینی که از طریق اولیاء الهی به ما رسیده معرفی کرده است.
در زمان غیبت ولی عصر(عج) این امر از طریق فقیه و مجتهد میسر می‌شود. دومین عنصر صراط مستقیم عدالت خواهی و تلاش برای عدل گستری است. جامعه اسلامی جامعه‌ای عدالت گستر است و افراد آن برای ایجاد عدالت اجتماعی تلاش می‌کنند.
تلاش برای مبارزه با فساد از دیگر عناصر صراط مستقیم است. البته مبارزه با فساد تنها وظیفه دولت نیست بلکه آحاد مردم برای تحقق این امر باید در کنار دولت قرار بگیرند.
مهمترین عنصر صراط مستقیم مبارزه با استکبار است. امروز آمریکا و اسرائیل مصداق بارز استکبار هستند و مبارزه با آنها نیز از مهمترین وظایف کسانی است که در صراط مستقیم گام برداشته‌اند.
مردم کشور ما با پیروزی انقلاب اسلامی در مسیر مبارزه با استکبار جهانی قرار گرفتند و این مسیر را تا نابودی کامل مستکبران ادامه خواهند داد.

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 57:36

مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی