display result search
منو
چرا نماز بخوانیم، وقتی همیشه می شود با خدا حرف زد؟

چرا نماز بخوانیم، وقتی همیشه می شود با خدا حرف زد؟

  • 1 تعداد قطعات
  • 6 دقیقه مدت قطعه
  • 115 دریافت شده
سخنرانی استاد سید محسن میرباقری با موضوع " چرا نماز بخوانیم، وقتی همیشه می شود با خدا حرف زد؟ "

انسان در دنیا بسیار دچار غفلت می شود و مدام محو امور دنیوی خواهد شد و به همین دلیل به او دستور داه شده که پنج نوبت در روز رو به خدا بایستد و نماز بخواند. این روش انسان را وابسته می کند و تا می خواهد به خطا برود، او را نجات می دهد. نماز دعوت خداوند است و اگر انسان به این دعوت بی توجهی کند دور از ادب است.
خدا بزرگترین سفیر خود را فرستاده تا ما را دعوت به دین کند و نماز یکی از دستورات دین است. این دعوت آدابی دارد که باید رعایت شود. اگر دیر برسیم و نرویم نمی توانیم منتظر پذیرایی شایسته باشیم.
گفته می شود که برخی نماز می خوانند اما در کنار آن گناهان بزرگی انجام می دهند. انجام امور خطا در مرحله بعد مطرح می شود و این ها مجموعه ای است که باید در کنار هم قرار بگیرد تا انسان سازی صورت گیرد.
نماز علاوه بر دعوت خدا و پذیرایی از نمازگزاران، ویژگی دیگری دارد و آن اینست که انسان در نماز اعمالی را انجام می دهد که موجب قرب الهی خواهد شد. برای مثال سجده نزدیکترین حالات بنده به خداست.
حبّ خدا در وجود همه انسان ها نهادینه شده است و این طبیعی است که همه انسان ها خدا را دوست داشته باشند، ولی مهم اینست که این ارتباط به شکلی باشد که او بپسندد و نباید سلیقه ما در این امور اعمال شود.
نماز در کنار ایمان به خدا و آیات او، معاد و ولایت معنا می پذیرد و در غیر این صورت ارزشی نخواهد داشت.

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 6:50

مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی