display result search
منو
خانواده موفق، جلسه پنجم

خانواده موفق، جلسه پنجم

  • 5 تعداد قطعات
  • 43 دقیقه مدت قطعه
  • 373 دریافت شده
سخنرانی استاد سعید عزیزی با موضوع «خانواده موفق»، جلسه پنجم، سال 1402

چند قانون های محبت افزایی از جمله انتظار، استقبال و بدرقه را صحبت کردیم. قانون دیگر در این موضوع، قانون مهم تشکر که بسیار بسیار موضوع مهمی است. اساتید می گویند هیچ امری، هیچ فعلی، هیچ کاری در منزل وظیفه نیست. همه چیز لطف است در امور دیگران و در امور خودت همه چیزها و کارها وظیفه است. این جمله آنقدر انسان را آرام می کند که از دیگران انتظار انجام امور را نداری.
خانم ها در دین ما می توانند بابت انجام کارهای خانه اجرت المثل بگیرند اما توجه داشته باشید که ما در زندگی خانوادگی حقوقی بحث نمی کنیم، عاطفی بحث می کنیم. مامان ممنون هستم که غذا درست کردی. حاج خانم خیلی دسپخت خوبی داری. خدا اموات شما را بیامرزد. ایشالا ثواب و اجرش برسه به امواتت. خدا به شما خیر بدهد. ببینید چقد اینگونه قشنگ است؟ برخی آقایان می گویند این که تشکر نمی خواهد. وظیفه زن است دیگر که غذا بپزد. چه کسی این را گفته؟ آقا ممنون من رو بردی خانه مادرم. خانم میگه برده که برده. کیش که نبرده. تشکر نمی خواهد. آقا از همدیگر تشکر کنیم. ببینید که چه قدر زیبا و قشنگ است؟ لذتش را ببرید. تشکر معجزه می کند. قرآن در آیه 7 سوره ابراهیم می فرماید:
«وَإِذْ تَأَذَّنَ رَبُّکُمْ لَئِنْ شَکَرْتُمْ لَأَزِیدَنَّکُمْ ۖ وَلَئِنْ کَفَرْتُمْ إِنَّ عَذَابِی لَشَدِیدٌ»
و (باز به خاطر آرید) وقتی که خدا اعلام فرمود که شما بندگان اگر شکر نعمت به جای آرید بر نعمت شما می‌افزایم و اگر کفران کنید عذاب من بسیار سخت است.

قطعات

مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

  • کاربر مهمان
    تشکر از استاد عزیزی عزیز

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی