display result search
منو
امام زمان علیه السلام و انتظار

امام زمان علیه السلام و انتظار

  • 1 تعداد قطعات
  • 42 دقیقه مدت قطعه
  • 254 دریافت شده
سخنرانی حجت‌الاسلام محسن قرائتی با موضوع «امام زمان علیه السلام و انتظار»، سال 1391

ما منتظر امام زمان علیه السلام هستیم. معنای انتظار سکوت نیست. وقتی شب تاریک می شود ما به انتظار صبح و خورشید می نشینیم ولی آیا در تاریکی می نشینیم؟ خیر، لامپ روشن می کنیم و منتظر می مانیم. ما در زمستان منتظر تابستان هستیم ولی این به آن معنا نیست که در سرما بمانیم. پس انتظار امام زمان علیه‌السلام به این معنا نیست که کاری نکنیم.
حالا باید بگوییم که امام زمان علیه السلام منتظر چیست؟ امام زمان علیه السلام منتظر افراد و جامعه ای خاص است. دعای امام زمان علیه السلام یک دعای فوق العاده ای است. در این دعا همه چیز وجود دارد. اگر آموزش و پرورش و دانشگاه از این دعا استفاده می کردند خیلی پیشرفت می کردند. در قرآن آیات زیادی در مورد مسائل حقوقی، پزشکی، سیاسی و ... وجود دارد. در دانشگاه‌ها علاوه بر درس معارف، باید معارف تخصصی قرآن هم آورده شود.
دعا بی نهایت کوچک را به بی نهایت بزرگ وصل می کند، انسان فانی را باقی می کند و انسان بی تفاوت را متعهد می کند. وقتی شما می گویید: خدایا همه گرسنگان عالم را سیر کن یعنی اینکه من به فکر همه ی گرسنگان هستم. اگر همه بدانند که دیگران به فکر او هستند و برای او دعا می کنند، خیلی خوشحال می شوند.
در نماز می گوییم: همه را به راه مستقیم هدایت کن، اهداناالصراط المستقیم، السلام علینا و علی عباد الله الصالحین. دعا به ما سعه‌ی صدر می‌دهد، ما را با خدا آشنا می‌کند و اهداف مان را به خودمان تلقین می‌کند. در قرآن داریم که اگر دعا نبود خدا به شما اعتنا نمی کرد، شما با دعا زنده هستید. البته دعا یک بال است و بال دیگر تلاش است. اگر ما بیمار شدیم نباید فقط دعا کنیم بلکه باید به پزشک هم مراجعه کنیم. ما باید با دو بال پرواز کنیم. با توکل زانوی اُشتر ببند.

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 42:25

مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی