display result search
منو
تقویت اخلاق توحیدی در انسان، جلسه پانزدهم

تقویت اخلاق توحیدی در انسان، جلسه پانزدهم

  • 1 تعداد قطعات
  • 41 دقیقه مدت قطعه
  • 90 دریافت شده
سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین سید احمد فقیهی با موضوع «تقویت اخلاق توحیدی در انسان»، جلسه پانزدهم، سال 1402

روزی در مشهد خدمت یکی از بزرگان، نشسته بودیم که یک آقایی که از تهران آمده بود و فرزندش مریض هم دنبالش بود، خدمت ایشان نشست و عرض کرد: آقا! بچه ام مریض است و اینجا آمده ام که شما دعا کنید! ایشان گفتند: اشتباه آمدی! آن آقا خیلی تعجب کرد و گفت: مگر ایشان آقای فلانی نیستند؟! گفتند: بله .گفت: خب از تهران به من گفتند که به مشهد بیایم و شما را ببینم و شما دعا کنید که بچه ام خوب شود. ایشان دوباره فرمود: آقا! اشتباه آمدید! گفت: آقا! پس چه کار کنم؟! فرمود: مقدرات خداوندی در حرم امام هشتم علیه السلام امضا می شود، تو به مشهد آمده ای و آمده ای نزد من که من دعا کنم؟! بلند شو برو خدمت امام هشتم! گفت: آقا! چندین بار زیارت امام هشتم رفته ام، اما حالا آمده ام که شما هم دعا کنید! فرمود: زیارت می روید، اما آداب زیارت را مراعات نمی کنید! عرض کرد: چه کار کنم؟ چند نکته ایشان فرمود که برخی از آنها را عرض می کنم.
وقتی کسی خدمت امام می رسد، باید ارادت و اعتقاد قلبی خودش را به ایشان بیان بکند و غیر از اینکه می داند به زبان هم بیاورد. در اذن دخول حرم های شریف میگوییم:

خدایا! عقیده من این است که امام زنده و مرده ندارد؛ الان هم ما در حضور امام هستم. حتی کسانی که از راه دور سلامی خدمت امام عرض می کنند، در خدمت امام هستند. این غیبت نباید برای من هیچ تفاوتی با اینکه خود امام اینجا نشسته اند و به ایشان سلام می کنم، داشته باشد. من باید امام را در حرم حاضر و ناظر ببینم، اگر من نمی بینم، ایشان که می بینند.

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 41:14

مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی