display result search
منو
توحید - بخش هفتم

توحید - بخش هفتم

  • 1 تعداد قطعات
  • 47 دقیقه مدت قطعه
  • 289 دریافت شده
خطیب : آیت الله حسین انصاریان
مناسبت مذهبی : دهه اول محرم
نام سریالی : توحید
سخنرانی آیت الله حسین انصاریان با موضوع "توحید" - بخش هفتم - سال 1397

توحید همواره موضوع و هدف مهم اولیاء و انبیاء الهی بوده و آنها در همه ی دوران ها سعی داشتند تا انسان را از معبودهای دروغین نجات داده و به سوی خداوند هدایت نمایند. یکی از معبودان باطل در تاریخ فرعون بود که خود را خدا می دانست و بر این باور بود که می تواند خدایی نماید. او برای حفظ موقعیت خود از هر روشی استفاده می کرد اما سرانجام او نیز شکست خورد.

مسئله ی توحید از زمان امام چهارم به بعد ریشه دار شد چرا که از آن زمان راویان حدیث به جمع آوری و حفظ و نگهداری حدیث پرداختند و آن ها را به نسل های بعد منتقل کردند. روایت احادیث مربوط به توحید با مدرک و سند معتبر موجب شد تا امروزه بیشتر مردم در مورد توحید و یکتایی پروردگار به نقطه ی مشترکی برسند و به آن ایمان قلبی داشته باشند.

مردم اگرچه در دل معبودهایی دیگر جز خدا دارند اما همه یک خدا را قبول دارند. توحید مراتبی دارد که انسان ها بر مبنای میزان اعتقادشان از آن بهره می برند. برخی به مقامات بالایی در توحید می رسند و صاحب فضایلی می شوند که برای دیگران قابل باور نیست. بنابر روایات یکی از راههای درست و کوتاه برای رسیدن به خداوند گریه بر امام حسین (ع) است.

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 47:10

مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی