display result search
منو
حکمت هایی از نهج البلاغه - ویژه ی شب سوم فاطمیه اول 1398

حکمت هایی از نهج البلاغه - ویژه ی شب سوم فاطمیه اول 1398

  • 1 تعداد قطعات
  • 32 دقیقه مدت قطعه
  • 1310 دریافت شده
سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین سید عبدالله فاطمی نیا با موضوع حکمت هایی از نهج البلاغه - ویژه ی شب سوم فاطمیه اول 1398

در روایت است که سلمان فارسی می گوید که از رسول الله (ص) شنیدم که هر که دختر مرا دوست بدارد در بهشت همراه من است و هر که با او دشمنی کند در آتش خواهد بود. حب فاطمه (س) هزاران مانع را از بین می برد و راه را باز می کند. مرگ، قبر، محشر و میزان از آسان ترین معبرهایی است که انسان با آنها برخورد می کند اما در همه ی این معبرها، نام فاطمه (س) نجات دهنده است.
به تعبیر امام صادق (ع) اول مظلوم تاریخ امام علی (ع) بوده و تا کسی نهج البلاغه را نخواند و نداند، نمی تواند او را خوب بشناسد.
در خطبه ی بیست و هفتم از نهج البلاغه آمده که :
روزی دختری یهودی که زیر لوای اسلام بود، مورد تعرض مردی قرار گرفت. از آنجا که دین اسلام دین محبت است و با خشونت بی پایه و اساس مخالف است، امام علی (ع) می فرمایند که اگر در این اتفاق یک مرد مسلمان از غصه بمیرد، جای تعجب ندارد و البته که این مرد برای من بسیار قابل احترام است.
یکی از اموری که دل امیر المؤمنین (ع) را به درد می آورد انسجام دشمنان گرد باطل و تفرقه ی مسلمانان در امور حق بود. ایشان در این زمینه می فرمایند که به خدا قسم که قلب را می میراند و خسته می کند و غصه بوجود می آورد، اجتماع دشمنان بر باطلشان و تفرقه ی دوستان در حقی که آشکار است.

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 32:08

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی