display result search
منو
جنگ بین حق و باطل، جلسه اول

جنگ بین حق و باطل، جلسه اول

  • 1 تعداد قطعات
  • 36 دقیقه مدت قطعه
  • 27 دریافت شده
سخنرانی حجت الاسلام محمدحسن رحیمیان با موضوع «جنگ بین حق و باطل»، جلسه اول، سال 1401

امام خمینی رحمه اله علیه حق بزرگی بر گردن ما دارد. همه نهضت و انقلاب و تحولاتی که در دوران معاصر اتفاق افتاد و باعث شد که مسیر تاریخ عوض شود و به تعبیر مقام معظم رهبری جهان در یک پیچ تاریخی قرار گرفت از برکت نهضت حضرت امام بود. لذا دوازدهم بهمن و دهه فجر مناسبتی است که گرامی داشته شود نهضت و یاد امام.
حضرت امام قبل از اینکه نهضت خود را آغاز بکند، حدود چهل سال مشغول خودسازی بود. اول خود را ساخت تا توانست دنیایی را متحول کند و بسازد. در طول چهل سال، یعنی از حدود سن بیست سالگی که ما از لحاظ تاریخی از احوالات امام خبر داریم تا زمان نهضت امام در سال 1341 ، نماز شب امام هیچ وقت ترک نشد. این یکی از ویژگی های امام بود که تا آخر عمر امام از این ویژگی برخوردار بودند.
در یک سفری که امام با دوستان خود مشرف شدند به مشهد مقدس، با همدیگر به زیارت امام علیه السلام مشرف می شدند. امام یک زیارت مختصر انجام می داد و خیلی سریع به خانه بر می گشت که اطراف حرم بود. منزل اجاره ای را آب و جارو کرده، چای را درست، وسایل پذیرایی را فراهم و فضا را با طراوت می کردند که همسفران از زیارت بر می گردند استراحت کنند و پذیرایی بشوند. این بر مبنای خدمت به زوار امام رضا علیه السلام بود. امام در سفر دیگر توفیق پیدا می کنند شیخ حسنعلی نخودکی را ملاقات کنند. که امام از ایشان آموزش علم کیمیا را می کند. مرحوم نخودکی می گوید شما اطمینان به خود داری که اگر توانستی کوه هایی را تبدیل به طلا کنی استفاده صحیحی از آن بکنی؟ امام گفتند که نه. من چنین تضمینی نمی توانم بدهم. مرحوم نخودکی به امام گفتند من چیزی را به تو آموزش می دهم که از علم کیمیا بالاتر و بهتر است.

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 36:22

مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی