display result search
منو
انقلاب اسلامی لبیک به ندای حضرت زهرا (س)

انقلاب اسلامی لبیک به ندای حضرت زهرا (س)

  • 1 تعداد قطعات
  • 49 دقیقه مدت قطعه
  • 104 دریافت شده
سخنرانی از حجت الاسلام محمدجواد حاج علی اکبری با موضوع «انقلاب اسلامی لبیک به ندای حضرت زهرا(س)»، سال 1400

«یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا اسْتَجِیبُوا لِلَّهِ وَلِلرَّسُولِ إِذَا دَعَاکُمْ لِمَا یُحْیِیکُمْ ۖ وَاعْلَمُوا أَنَّ اللَّهَ یَحُولُ بَیْنَ الْمَرْءِ وَقَلْبِهِ وَأَنَّهُ إِلَیْهِ تُحْشَرُونَ
ای اهل ایمان، چون خدا و رسول شما را به آنچه مایه حیات ابدی شماست (یعنی ایمان) دعوت کنند اجابت کنید و بدانید که خدا در میان شخص و قلب او حایل می‌شود (و از اسرار درونی همه آگاه است) و همه به سوی او محشور خواهید شد.»

در این آیه شریفه خداوند اهل ایمان را به امری حیات آفرین دعوت کرده است. دعوتی که در این آیه صورت گرفته در واقع دعوت به ولایت امیرالمومنین(ع) است. اگر جامعه اسلامی و جامعه بشری تحت ولایت امیرالمومنین(ع) که ولایت علم، اخلاق، ایمان، عشق و همه صفات خوب انسانی است، قرار بگیرد به حیات واقعی دست پیدا خواهند کرد.
دستیابی به سرچشمه حیات طیبه که حاصل ایمان و عمل صالح است، تنها در سایه سار ولایت امیرالمومنین(ع) ممکن است از این‌رو این دعوت در واقع دعوت به ولایت همه انبیاء و ولایت حضرت محمد مصطفی(ص) نیز می‌باشد.
مساله ولایت علی بن ابی‌طالب(ع) که در تاریخ اسلام به طور مکرر بیان شده در غدیر خم به طور خاص و ویژه توسط پیامبر اعظم(ص) به امت اسلامی و بنابر دستور الهی ارائه شده است.
پاسخ امت اسلام به این دعوت حیات بخش باید دعوتی از سر شوق و عاشقانه باشد. حضرت صدیقه طاهره(س) در خطبه فدکیه ولایت اهل بیت(ع) را موجب نظم گرفتن امت اسلامی، از بین رفتن تفرقه و تبدیل شدن آن به وحدت معرفی کرده‌اند.
دعوت به ولایت امیرالمومنین(ع) در واقع دعوت به بندگی خداوند است بنابراین تمام برنامه ریزی شیاطین انس و جن بر این اساس است که این ولایت تحقق پیدا نکند و حکومت اسلامی مستقر نشود.
به همین خاطر بعد از رحلت پیامبر اکرم(ص) و هنگام تحقق ولایت امیرالمومنین(ع) آتش فتنه‌ها برای جلوگیری و ممانعت از تشکیل حکومت علوی آغاز شد و اوج این فتنه‌ها جدا کردن امت اسلامی از امام معصوم(ع) بود.
در آن زمان غبار فتنه همه جا را پوشانده بود و کسی صدای امیر المومنین(ع) را نمی‌شنید و در این شرایط حضرت صدیقه طاهره(س) که متوجه شدند غفلت‌ها زیاد شده و حق و باطل در هم آمیخته پرچم دفاع از ولایت الهی را در دست گرفتند.
هرچند حضرت صدیقه طاهره(س) در آن زمان به دفاعی جانانه از حریم ولایت پرداختند ولی فضای جامعه در اثر فتنه آنچنان غبارآلود بود که کسی صدای دختر پیامبر(ص) را نشنید و همین امر موجب شد که بشریت قرن‌ها از نعمت ولایت محروم شود.
انقلاب اسلامی در واقع لبیک به ندای حضرت زهرا(س) و تشکیل حکومت اسلامی در سایه سار ولایت فقیه بود. نظام مقدس جمهوری اسلامی اولین نظامی بود که به نام امیرالمومنین(ع) و ائمه معصومین(ع) سند خورده است.
از آنجا که مهمترین هدف و اولویت انقلاب اسلامی استکبارستیزی و مبارزه با طاغوت‌های زمان بود از همان ابتدا فتنه‌های بسیاری دامن گیر آن شد ولی هیچ فتنه‌ای در چله انقلاب مانند فتنه 88 نبود چرا که در این فتنه استکبار تمام قدرت خود را برای براندازی نظام به کار گرفته بود.
در این برهه از تاریخ انقلاب مردم ایران یکی از سخت‌ترین بحران‌ها و امتحان‌ها را پشت سر گذاشتند و به کمک رهبری انقلاب و با معجزه الهی از لبه پرتگاه نجات پیدا کردند.
حضور پرشور و پرافتخار مردم با بصیرت ایران در یوم الله 9 دی سال 88 در واقع دفاع از ولایت که مهمترین میراث فاطمی است، بود و این پیام را به دنیا مخابره کرد که مردم ایران تا پای جان از حکومت علوی دفاع می‌کنند.

قطعات

  • عنوان
    زمان
  • 49:40

مشخصات

ثبت نقد و نظر نقد و نظر

    تاکنون نظری ثبت نشده است

تصاویر

پایگاه سخنرانی مذهبی